Bebek Mobilyası Seçerken Bunlara Dikkat!

Yeni bir bebeğiniz olacak ya da yeni doğmuş bir bebeğiniz var. Aklınızdaki ilk şeyin onun için güzel bir oda hazırlamak olduğunun farkındayız. Çünkü bu dünyanın en güzel varlığı, artık sizin evinize gelecek ve onun için her şeyin dört dörtlük olmasını istiyorsunuz. Bunun için de ilk görevinizin onun odasını hazırlamak olduğunu düşünüyorsunuz. Ama nasıl mobilyalar almanız gerektiğini de bilmiyorsunuz. Çünkü bu sizin ilk bebeğiniz ve siz bu duyguyu daha önce hiç yaşamadınız. O zaman gelin, biz size bu konuda yardımcı olalım.

Renk ve Tarz

Bebek mobilyası seçerken öncelikli olarak mobilyanın rengine ve ne tarzda olacağına karar verin. Onun odası, ona özel olsa da genel anlamda sizin eşyalarınızı da bozmamalı. Bunun için de sizin mobilyalarınızın renkleri ve tarzıyla uyumlu olmasını tercih edebilirsiniz. Yeni doğan bir bebek için renk seçeneğiniz çok fazla değildir. Çocuğun cinsiyetine göre mavi, pembe, yeşil ya da sarı gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

 

En İyisi Olmalı

Eğer ki bütçeniz sınırlıysa o zaman mobilya alırken seçici olmalısınız. Az olsun ancak çocuğunuz için en iyisi olsun. Geri kalan zaman içerisinde ona hediyeler alarak odanın düzenini de tamamlayabilirsiniz. Üstelik bu sayede bütçeniz sarsılmayacaktır. Kesinlikle ahşap ve çocuklar için belli standartlarda boyalarla boyanmış mobilyaları tercih edin.

Büyüyen Yataklar

Büyüyen Yatakların en güzel tarafı bebeğinizle birlikte büyüyor olması. Yani çocuğunuzun doğumuyla birlikte aldığınız bir mobilyayı ergenliğine kadar kullanabilirsiniz. Bunun için de oda içerisinde küçük değişiklikler yapmanız yeterli olacaktır.

 

Güvenlik Ön Planda Olmalı

Çocuğunuz için ne alıyorsanız alın öncelikli olarak onun güvenliğini ön planda tutmalısınız. Oda içerisinden teknolojik aletleri olabildiğince uzak tutun. Yerlerde kablolar olmamasına dikkat edin.  Sert kenarlı mobilyaları tercih etmeyin. Kırık oyuncakları odasından uzaklaştırın.

Kahraman Karakterlerini Sonraya Bırakın

Bebeğiniz için güzel ve eğlenceli bir oda olmasını istediğinizin farkındayız ancak yeni doğan bir bebek için bu çok mühim değil. Bunun için de bu tarz şeyleri daha sonraya bırakabilirsiniz. Asıl mesele, bebeğinizin huzur içerisinde uyuyabileceği bir ortamı oluşturabilmektir. Bu da bebeğinizin beşiğinin konforlu olmasından geçer. Güzel ve konforlu bir beşik, tüm odadaki mobilyalardan ve eşyalardan çok daha önemlidir.